7/24 ACİL HİZMETİ
Kategoriler
Hizmetlerimiz

KOMBİ VE PETEK TEMİZLİĞİ HİZMETİ

Kombi ve Petek Temizliği Hizmeti

Kombiniz ve petekleriniz ister yeni olsun, ister bir süredir kullanıyor olun, ondan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak hem eviniz hem de cüzdanınız için son derece önemlidir. Kombinize bakmayı unutmak kolaydır, öyleyse gerçekten kombinizden ve peteklerinizden nasıl uzun süre randıman alabileceğinizi bilmek de ayrı bir önem taşır. Kombi temizliği  sisteminizi hem korumanıza hem de tam randıman almanızı sağlayacak bir işlemdir. Tesisat temizliği kombinizin ve peteklerinizin ömrünü uzatır.

  1. Yıllık Kombi Bakımı

Kombinizin olabildiğince verimli çalışmasını sağlamak için, Bek Mühendislik’in deneyimli ve profesyonel kombi petek temizliği hizmet ekibi ile her 12 ayda bir kombi servisi ayarlamak ilk hareketiniz olmalıdır.

Bu, her şeyin sorunsuz çalışmasını ve kombinizin hala güvende olmasını sağlamak için bir dizi kombi bakım hizmetinden oluşacaktır.

Pek çok insan, kombilerine  servis yapmanın önemini hafife alıyor, ancak tam olarak kontrol edilmesi ve kombi bakımı için zaman ayırmak, kombinizin beklenmedik bir şekilde bozulduğu için kendinizi soğuk bir duş alırken bulma olasılığınızın çok daha düşük olacağı anlamına gelir.  Ve kombinizde bir sorun varsa, mühendisiniz servisiniz sırasında bunu tespit edebilecektir, böylece gerekli tüm onarımlar veya değişimler gerçekleştirilebilir.

Bek Mühendislikkombi bakımı yapmanın ve her yıl bir gaz güvenlik kontrolü yaptırmanın neden önemli olduğuna dair engin bilgi ve donanıma sahiptir, bu nedenle kombinize bakmaya başlamak istiyorsanız ekibimizle hızlıca irtibata geçin.

  1. Kombinin Düzenli Temizliği

Bu, aklınıza gelmeyecek bir şey olabilir, ancak kombiniz, evinizdeki her şey gibi toz toplar. Bu, kombinizin  ömrünü uzatmak ve toz birikmesini önlemek için düzenli temizliğin önemli olduğu anlamına gelir.

Bazıları kombinizi kendiniz temizleyebileceğinizi söylüyor ancak profesyonel değilseniz kombinizin içini temizlemek tehlikeli olabilir. Kombiler sadece suyu yaklaşık 60 dereceye kadar ısıtmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı dostu olmaktan da uzaktır. Ayrıca kombinizde gaz sızıntısına neden olabilecek bir hasara yol açma riskiniz de olabilir, bu nedenle her zaman bir uzmanı aramak en iyisidir. Bek Mühendislik profesyonel ekibi, kombi bakımı başta olmak üzere kombi petek temizliği hizmetiyle sizlerin kombinizden daha kaliteli ve daha uzun süre ısınmarak randıman almanızı sağlar.

Kombinizin güvenli ve düzgün bir şekilde temizlendiğinden emin olmak için, kombi temizliği bir mühendis gözetiminde gerçekleştirmelidir ve bu, yıllık servisinizin önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, ilave toz veya kir girmesini önlemek için kombinizin dışının tozunu almak için yumuşak bir bez kullanabilirsiniz.

  1. Radyatörünüzün Havasının Alınması

Bu, radyatörünüze yani halk arasındaki adıyla peteklerinize odaklanırken, radyatörlerinizi korumak kombinize de yardımcı olur.Radyatörleriniz yani petekleriniz verimli çalışmıyorsa, bu, kombinizin çok daha fazla çalışmasına neden olabilir.

Başka sorun olmadığı sürece, peteklerinizi havalandırmak hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir iştir ve bunu sizin için yapması için bir tesisatçı çağırmanıza gerek kalmaz. Radyatörünüzde bir valf açmak ve tam olarak ısınmamalarına neden olan hapsolmuş havayı dışarı atmak kadar basittir.

  1. Powerflushing

Peteklerinize odaklanan bir başka petek temizliği işlemi de powerflushing denilmektedir. Bu işlem profesyoneller tarafından gerçekleştirilir ve kombinizi yüksek randımana çıkararır.  Aslında, radyatörlerinizi akıtmanız gerektiğinin işaretlerinden biri de kombinizin giderek daha fazla gürültü çıkarmasıdır.

Powerflushing, radyatör, boru ve kazanlarda biriken tüm çamur, pas ve diğer kalıntıları temizlemek için kimyasallar kullanan ve bunların düzgün çalışmasını engelleyen petek ve merkezi ısıtma sisteminizin derinlemesine temizliğidir. Merkezi ısıtma sisteminizdeki çamuru temizlemek, kombinizin ı en iyi durumda tutmanın ve kirin sisteminize zarar vermesini veya aşınmasını önlemenin etkili bir yoludur.

  1. Kombi Basıncınızı Kontrol Edin

Kombinizin basıncı, nasıl performans gösterdiği konusunda önde gelen bir faktör olabilir. Zamanla kombiniz basınç kaybedebilir ve bu da verimini düşürür.

Ne sıklıkla basınç tamamlamanız gerektiği, sahip olduğunuz kombinize bağlı olacaktır, ancak her iki ayda bir basınç göstergesini kontrol etmek, her şeyin üstesinden gelebileceğiniz anlamına gelecektir.

Basınç düşükse, kombinizin kullanım kılavuzunuzdaki talimatlarını izleyerek veya Bek Mühendislik’in deneyimli ekibinden size yardım etmesini isteyerek bunu kolayca tamamlayabilirsiniz.

  1. Kombinin Yakınındaki Dağınıklığı Temizleyin

Kombinin  iyi çalışması için iyi havalandırılması gerekir, yani etrafındaki boşluğun açık tutulması gerekir. Örneğin, kombiniz bir dolabın içindeyse, kombiniz için sorun yaratabileceğinden, bu alanı palto ve çantalarla doldurmadığınızdan emin olun. Alanın yeterince havalandırılıp havalandırılmadığından emin değilseniz, tesisat temizliği sırasında ya da firmanız yıllık kontrolünüz sırasında size tavsiyede bulunabilecektir.

  1. Karbon Monoksit Detektörleri

Hatalı kurulan bir kombi  siz ve aileniz için ciddi tehlikelere neden olabilir, bu nedenle her zaman düzgün çalıştığından emin olmanız çok önemlidir.

Kombinizde bir sorun varsa, karbonmonoksit sızıntısı riski vardır, bu nedenle kombinizin yanında alarm bulunan bir dedektörü bulundurmak ve düzenli olarak test etmek, kombinizin güvenli olduğundan emin olmanın etkili bir yoludur. Kombi bakımı sırasında dedektörlerinizi de kontrol ettiemeyi unutmayın.

  1. Sorunları Hızlıca Düzeltin

Kombiniz kaç yaşında olursa olsun, kombinizle ilgili herhangi bir sorun varsa, bunların hızlı çözülmesi çok önemlidir. Kombinizin biraz daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için küçük, acil olmayan bir onarım gerektirmesi veya tamamen değiştirilmesi gerekip gerekmediği, merkezi ısıtma sisteminizin kalmasını sağlayabileceğiniz en kısa sürede Bek Mühendislik gibi yetki belgeli ve tam yetkili bir firmayla çalışmanın ayrıcalığını yaşayın.

Kombinin Bakımı

Kombinize ve merkezi ısıtma sisteminize bakmak süregelen bir sorumluluktur ve evde yapabileceğiniz daha küçük, daha rutin görevlerin (toz alma, basınç göstergesini kontrol etme vb.) tesisatçınızın veya firmanızın  taşıdığı görevler kadar önemli olduğunu unutmamak önemlidir. dışarı. Başka bir hizmete ihtiyacınız varsa veya bir süredir hizmet almadıysanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Petek Temizliği

Genellikle bu, radyatörünüz uzun bir süre temizlenmemişse ortaya çıkabilir. Ya da yakın zamanda evleri taşıdıysanız ve diğer insanların tozunu püskürtme fikrine meraklı değilseniz.

Profesyonel kombi petek temizliği yapan ekipler radyatörünüzü temizlemenin gerçek bir anlamı olup olmadığı veya onu boyamanın veya tamamen yenisine yatırım yapmanın daha iyi bir fikir olup olmadığı konusunda daha iyi bir fikre sahip olacaktır.

Aşırı kirli ısıtıcılar sağlık açısından risk oluşturabilir ve yalnızca sınırlı bir ısıtma kapasitesi sağlar. Bu nedenle, işin kendi başınıza üstlenemeyecek kadar büyük olduğunu düşünüyorsanız, işi sizin yerinize yapması için yıllık olarak bir profesyonel kiralayın. Bek Mühendislik petek temizliği profesyonel ekibi bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.  Bu sayede, “doğru” bir işe ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Esasen, radyatörünüzü alerjenlerden arındıracak ve hızlı bir şekilde pırıl pırıl ve yepyeni görünmesini sağlayacaktır.

Petekleriniz İçin Sizin Yapmanız Gerekenler

Radyatör yani peteklerinizi düzenli olarak vakumladığınızdan emin olun. Bu size alerjilere karşı koruma sağlayacak ve ısıtmanızın her zaman tam potansiyelinde çalıştığından emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Radyatörünüzde yeni cihazların takılması gibi değişikliklerin yapılmasıyla ilgili olarak, uygun bir temizliğin tamamlanması için yaz saati, yılın en iyi zamanıdır.

Radyatör panelleriniz bir toz bezi veya bezi itemeyecek kadar sıkıysa, basınçlı hava uygun bir alternatif seçenektir.

Radyatörünüzü temizlemek için seçtiğiniz malzeme türlerine dikkat ettiğinizden emin olun. Yüzeye zarar verip çizebileceğinden, örneğin sert süngerler gibi aşındırıcı seçenekleri seçmekten kaçının.

Radyatörünüzde inatçı lekeler varsa, normalden birkaç dakika daha uzun süre sprey solüsyonu uygulayın ve bir sünger veya bezle kuvvetli bir şekilde silin.

Sigara içenler, nikotinin kendisini sıcak cihazlara kolayca bağlayabileceğinden ve zamanla renksiz görünmelerine neden olacak şekilde onları aşındırabileceğine dikkat etmelidir. Eğer bunu yaşıyorsanız, bu tür lekelerin üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanmış bir temizleyiciye ihtiyacınız olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir