7/24 ACİL HİZMETİ
Kategoriler
Hizmetlerimiz

KOMBİ DEĞİŞİM HİZMETİ

Kombi Değişim Hizmeti

Herhangi bir klima veya ısıtma sistemi gibi, kombilerde sürekli kullanımla birlikte gelen düzenli aşınma ve yıpranmaya maruz kalır. Sıklıkla, kısıtlı hava akışı veya arızalı bir termostat gibi basit sorunlar kolayca onarılabilir. Bununla birlikte, sızan gaz veya tamamen arızalanan bir kazan gibi diğer, daha büyük sorunlar genellikle tamamen değiştirilmeyi gerektirir. Kombi değişim hizmeti mutlaka lisanslı firmalar ile gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Kombi yenileme zaman zaman tamirinden daha hesaplı olabilir.

Kombinizi aşağıdaki nedenlerden biriyle değiştirmeyi düşünebilirsiniz:

  • Kombiniz 10 ila 15 yaşında veya daha büyükse
  • Onarım maliyeti yeni bir kazandan daha fazlaysa
  • Daha verimli kazanlar sizi enerji maliyetlerinden kurtaracaksa
  • Kombiniz sık sık onarım gerektiriyorsa
  • Mevcut kombiniz evinizi yeterince ısıtmıyorsa
  • Kombinizde onarım mümkün değilse

Herhangi bir nedenle evinizin mevcut kombinizi değiştirmekle ilgileniyorsanız, Bek Mühendislik’in yüksek eğitimli teknisyenlerden oluşan ekibi işi hızlı ve verimli bir şekilde tamamlayabilir. Çeşitli değiştirme seçeneklerinizi anlamanıza ve evinizin büyüklüğü, konfor gereksinimleriniz ve bütçeniz için doğru kombiyi seçmenize ve kombi montaj hizmetlerinizi gerçekleştirmeye yardımcı olabiliriz.

Bek Mühendislik olarak, hem parça hem de işçilik için 5 yıla kadar mevcut en iyi garantilerden bazılarını ve her hizmet için yazılı olarak dürüst, önceden fiyatlandırma sunarak müşterilerimize gönül rahatlığı sağlamaya çalışıyoruz. Hatta evinizin tüm yıl boyunca rahat kalmasını sağlamak için 7/24 acil servis ve en kısa sürede kurulum sunuyoruz.

Sık Görülen Kombi Problemleri

Kombi tamiri zamanı geldiğinde, işaretler görmeye başlayacaksınız. Kombinizi tamir etme zamanının geldiğini gösteren dört genel işarete bir göz atalım.

Pilot Işık ve Ateşleme Sorunları

Kombiler, 15 ila 20 yıl arasında herhangi bir yerde uzun süre dayanabilir. Yaşına yaklaşan daha eski bir kombiniz varsa, pilot ışığınızın sürekli yeniden yakılması gerekebilir ve ateşleme arızaları olabilir. Kombi yenileme bu durumda tamiri mümkün değilse tercih edilebilir.

Isıtma Sorunları

Suyunuz ısındıkça kombinizden hafif bir tıkırtı sesi duyuyorsanız, bu kombi onarım zamanının gelmiş olabileceğini gösterir. Tuhaf su kaynatma sesleri genellikle, sert sudan gelen basınç seviyelerini değiştiren mineral birikintilerinin bir sonucudur. Bu, kombi sızıntısına neden olabilir. Kombi değişim işaretlerinden biri olabilir.

Kaçaklar

Kombi tankınızda sızıntı olduğunu fark ederseniz, kombi montajı veya kombi değişim hizmeti için lisanslı bir teknisyen tutmanız gerekecektir. Öte yandan, arızalı bir basınç tahliye vanasından veya yoğuşma birikmesinden kaynaklanan bir sızıntı giderilebilir. Bir sızıntıyla ilgili yardım almak için Bek Mühendislik ekibiyle bir randevu ayarlayın.

Yüksek Hizmet Faturaları

Kombi sisteminiz yaşlandıkça, performansı düşmeye başlayacak ve bu da aylık ısıtma faturanızda bir artışa yol açacaktır. Beklenmedik yüksek ısıtma faturaları fark etmeye başlarsanız, kombi değişim onarımı veya bakım hizmetlerine ihtiyacı olabilir.

Kombi Nasıl Çalışır?

Kombi, kış mevsimi boyunca evinizin önemli bir parçası haline gelir. Dolayısıyla, sisteminizin nasıl çalıştığını bilmek size daha fazla fayda sağlar. Evinizi ısıtmak için bir kazanın nasıl çalıştığına bir göz atalım.

Kombilerin  Kullandığı Yakıt Cinsi

Kombi  sisteminizin çalışması için bir yakıt kaynağı ile çalışması gerekir. Bu yakıt kaynağı genellikle bir gaz vanası ile kontrol edilir.

Yanma verimliliğini optimize etmek için yakıtla karıştırılan hava miktarını yöneten bir brülör, yakıtı yakacaktır. Bu, daha sonra bir ısı eşanjöründen geçen sıcak gazlar üretecektir. Oradan ısı eşanjörü, ısıyı gazlardan tanktaki suya itecektir.

Bu noktadan itibaren, çalıştırdığınız kombi tipine bağlı olarak su ya buharlaşacak ya da sıcak su olarak kalacaktır. Durum ne olursa olsun, su ısıtıldıktan sonra yanma gazları bir havalandırma sistemi veya baca yoluyla evin dışına boşalır. Kombi montajı bu aşamada oldukça önemlidir ve kombi montajının doğru yapılması hem sağlık açısından hem de çevre duyarlılığı açısından önem taşır.

Bir Kombi  Isıyı Nasıl Dağıtır?

Yanma gazları dışarıya atılırken, sıcak suyunuz veya buharınız evinizin her tarafına ısı sağlamak için bir boru sisteminden geçecektir. Sıcak su veya buhar daha sonra döngünün tekrar tekrar edeceği kazana geri dönecektir.

Bir Kombi Buharı Nasıl Kullanır?

Evinizi ısıtmak için sıcak buhar kullanan bir kombiniz varsa, işte bunu nasıl yapacağınız: Buharın havadan daha hafif olduğu düşünülürse, buhar tipik olarak sisteminizin en yüksek noktası olan radyatöre yükselir. Oradan radyatör bir ısı eşanjörü olarak çalışacaktır. Sıcak buhar, ısısını etrafındaki havaya verecek ve tekrar suya düşecektir. Su daha sonra boru sisteminden kombiye geri dönecektir. Suyun buhara dönüşüp tekrar zirveye çıkıncaya kadar ısıtılacağı yer burasıdır.

Kombi Hidronik Isıtma

Evinizi ısıtmak için buhar yerine sıcak su kullanan bir kombiniz varsa, operasyonel sürece aşina olmanız önemlidir. Suyunuz kaynama noktasının hemen altında seçilen bir sıcaklığa kadar ısıtıldığında, sıcak su daha sonra evinizdeki hidronik radyatörlere taşınacaktır.

Sıcak su sürekli yükseldiğinden, bu ısıtma işlemi, suyu kazandan radyatörlere taşımak için bir pompaya ihtiyaç duyacaktır. Sudan sonra havaya ısı verirse, su pompadan kombiye  geri dönerek ısıtma döngüsünü yeniden başlatır.

Bir Kombi Verimliliğini Nasıl Korur?

Kombi sisteminizin yalnızca ihtiyacınız olan ısıtma miktarını üretmesini sağlamak, kombi ünitenizin verimliliğini artırabilir.

Kombi sistemlerine baktığımızda, bazı kombilerin  sadece bir kademesi olacaktır, bu da sistemin ya açık ya da kapalı olduğu anlamına gelir. Bir termostatla kontrol edilen ve birden fazla ateşleme kademesine sahip bir kombiniz varsa, bu, kombi  sisteminin kısmi güçte çalışabileceği ve size daha fazla para ve enerji tasarrufu sağlayabileceği anlamına gelir.

Tek kademeli kombiler önceden daha ucuz bir çözüm olabilirken, uzun vadede daha yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik için eviniz için modülasyonlu bir kombi sistemi almanızı öneririz. Modülasyonlu kombiler, evinizin ihtiyaçlarını karşılamak için kombinizin çıkışını daha iyi ayarlamanıza yardımcı olabilir.Kombi yenileme işlemini düşündüğünüz zaman mutlaka bizimle irtibata geçin.

Dış Mekan Sıfırlama Kontrolü Nedir?

Kombi sisteminizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmanın bir yolu, dış mekan sıfırlama kontrolünün kullanılmasıdır. Dış mekan sıfırlama kontrolü, kombi  sisteminizin ömrünü uzatmak ve enerji tasarrufu sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sistem kontrolü, kademelendirme veya modülasyon kombileri olsun, çeşitli farklı kazan ünitelerinde çalışabilir. Daha fazla verimlilik için, dış mekan sıfırlama kontrolü, kombi sisteminin ateşleme hızını mevcut ve istenen iç ortam sıcaklığına göre ayarlayacaktır.

Yoğuşmalı Kombiler

Yeni bir kombi sistemi satın alırken, yoğuşmalı bir kombi mükemmel bir çözümdür. Bazı kondenser kombiler, maksimum verimlilik için bir dış mekan sıfırlama kontrolü ile donatılmış olarak gelir. Bir kazan sistemi yakıt yakarken, yanma su buharı gibi gazları açığa çıkaracaktır.

Tipik olarak, geleneksel bir kombi gazları ve buharı havalandırılacağı ısı eşanjöründen geçirir. Bununla birlikte, yoğuşmalı kombiler buharı uzaklaşmadan önce yakalayacak ve tekrar suya yoğunlaştıracaktır. Daha sonra bu maddeyi ısıtma sürecine yardımcı olmak için kullanacak ve yıllık enerji maliyetinde% 20’ye varan tasarruf sağlayacaktır. Yoğuşmalı kombi  değişimi ve kombi montajı seçenekleri sunuyoruz. Eğer siz de kombi yenileme işlemi düşünüyorsanız, yardım almak için Bek Mühendislik tecrübeli ekibini arayın veya bir randevu ayarlayın.

Tam Müşteri Memnuniyeti Sunmak

Bek Mühendislik olarak, tüm müşterilerimize üstün ısıtma hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Kombinin değiştirilmesi, onarımı veya kurulumuna ihtiyacınız olsun, dost canlısı ve profesyonel teknisyenlerimiz İstanbul ve çevre illerde alanlarda işi halletmek için tam donanımlıdır.

Yerel ev sahipleri için benzersiz kombi değişim hizmeti gerçekleştirmek için en son ısıtma teknolojisine, gelişmiş tekniklere ve birinci sınıf araçlara güveniyoruz. Aslında, yaptığımız işin kalitesinden memnun kalacağınızdan o kadar eminiz ki % 100 müşteri memnuniyeti garantisi veriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir