7/24 ACİL HİZMETİ
Kategoriler
Uncategorized

KALORİFER TESİSATI VE MONTAJ

Kalorifer Tesisatı Hizmeti

Eskiden büyük apartmanlar ve sitelerde merkezi sistem ısınma ile tanıştığımız kalorifer sistemleri artık doğalgazla birlikte hemen hemen her eve girmiş durumda… Kalorifer sistemleri soğuk kış aylarında tüm evi ısıtmak ve aynı zamanda sıcak su ihtiyacımızı karşılamak açısından son derece önem taşımaktadır. İster evlerde, ister işyerlerinde olsun odalara ve ofislere montajı gerçekleştirilen kalorifer petekleri içinde dolaşan sıcak su sayesinde bulunduğu ortamı ısıtır. Kalorifer tesisatının iyi döşenmesi ısının doğru şekilde yayılmasını sağlarken hatalı bir kalorifer tesisatı ortamın sıcaklıklarında dengesizlik yaratabilir.

Kalorifer Tesisatı Nedir?

Günümüzün en çok tercih edilen ısınma yöntemlerinden biri de doğalgaz ile ısınmaktır. Doğalgaz ile ısınmak için kombi sisteminden tüm evin odalarına döşenen kalorifer petekleri ısı dağılımını sağlayan sistemdir. Kalorifer tesisatı, kombi içerisinden geçen suyun, doğalgazın yanmasıyla oluşan alev ile ısınıp, sıcaklığı dağıtmak için kalorifer borularına oradan da peteklere gitmesi ile oluşan bir sistemdir. Güvenli ve doğru ısınmanın yolu doğru doğalgaz tesisatının kurulumundan geçer.Kullanılan tüm malzemeler kalite standartlarında olması çok önemlidir. Kaliteli ve güvenilir hizmet alabileceğiniz firmalarla çalışılmalıdır.

Kalorifer Tesisatı Nasıl Yapılır?

Kalorifer tesisatı uzman personeller tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Kalorifer tesisatı hizmeti alacağınız Bek Mühendislik öncelikle keşif için profesyonel ekibini göndererek ön keşif yapar. Bek Mühendisliğin profesyonel teknik ekibi kalorifer tesisatı döşenecek yerin ölçülerini alır, bu işlem hem kalorifer borularının nereden geçeceğini ve kalorifer peteklerinin nereye yerleştireceğini belirlerler. Tüm bu işlemlerin ardından tesisatı kaldırabilecek yani doğru ısıtmayı sağlayabilecek, sıcak su üretecek doğru kombiyi evin mutfağa ya da banyoya yakın bir yere konuçlandırılması gerçekleştirilir.  Bu aşamadan sonra kombiden peteklere geçiş borularının evin estetiğine uygun bir şekilde döşenmesi ile kalorifer tesisatı sonlandırılır.

Neden Doğal Gazı Seçmelisiniz?

Doğal gaz temiz, emniyetli ve güvenilirdir. Hepsinden iyisi, bol miktarda tedarik onu enerji ihtiyaçlarınız için en uygun yakıt yapar.

Tasarrufları bir araya getirir

Geçtiğimiz 10 yıldır, yaşam maliyeti yükselirken, doğalgaz oranları düşük kaldı. Evinizi ve suyunuzu ısıtmak için doğal gaz kullanmak ve elektrik, petrol veya propan maliyetlerine kıyasla yılda 5000 – 10000 TL’ye kadar tasarruf sağlar.

En iyi değer doğal gazdır, ısındığınız  kadar ödersiniz

Herhangi bir emtia gibi, doğal gaz da açık piyasada dalgalı fiyatlara tabidir. Ancak doğalgazı ısındığınız kadar ödersiniz.

Kalorifer Tesisatı Yapılırken Hangi Ayrıntılara Dikkat Edilmeli?

Kalorifer tesisatı kurulumu önemli ve teknik bir iştir. Bu yüzden önemli ayrıntıları vardır.  Kalorifer tesisatı kurulumu esnasında dikkat edilmemesi, ehliyetsiz ve yetkin olmayan firmalarla çalışılması  sorunlarla karşılaşılmasına neden olabilir. Örneğin, tam randımanlı ısıtmama ya da çok ısınma gibi sorunlar çıkabilir. Böyle bir sorun çıkması durumunda da kalorifer tesisat hizmeti tekrar alınmak durumunda kalınabilir ki, bu hem tadilat açısından zahmetli hem de maliyet açısından yüksek bir sorun olabilir. Bek mühendislik olarak kalorifer tesisat  hizmeti verirken tüm bu sorunların olmaması adına dikkatli ve titiz çalıştığımızı daha önce hizmet verdiğimiz müşterilerimizin bizler hakkındaki referanslarından teyit edebilirsiniz.

Kalorifer tesisatı yapılırken tesisat borularının gidiş yönünün belirlenmesi kurulumun ilk aşamasıdır ve büyük önem taşır. Tesisat yapılması esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de  minimum dirsek kullanımı yapılmasıdır. Tesisatta, kısa ve az dönüşlü borular döşenmesi esastır. Isı kayıplarını en aza indirmek bu sayede mümkündür. Ve bu sayede tasarruf edilmesi sağlanır. Bek Mühendisliğin tecrübeli ve konusunda uzman mühendislerinin yaptığı keşif ile tesisat borularının maksimum yararı sağlayacak tesisat  gidiş yönleri belirlenir. Ve belirlenen bu yön deneyimli Bek Mühendislik profesyonel ekibine tarif edilerek kalorifer tesisatı kurulum işlemine başlanır.

Kalorifer tesisatının bir başka önemli ayrıntısı da radyatör peteklerinin seçiminin yapılmasıdır. Peteklerin belirlenmesinde en önemli etken, odanın kullanım alanı, büyüklük ve yaşanabilecek ısı kayıplarının hesaplanması gibi ayrıntılardır. Eğer oda büyükse gerektiğinden fazla petek konulması daha fazla fatura anlamına gelirken, az konulması da ısınmanın yeteri kadar olmamasına neden olur. Bek Mühendislik bünyesindeki mühendislerimiz müşterilerimiz için petek seçiminde öncelikle doğru ısınmayı ve aynı zamanda kullanılan peteklerden maksimum verimi almayı sağlarken, fazla fatura ödememelerini de garanti ederler.

Kalorifer tesisatı kurulumunda dikkat edilmesi gereken en önemli detay kombinin evinizde konuçlandırılacağı yerdir. Mutfak ya da banyoya yakın bir alana kurulan kombinin tasarrufun ilk adımı olduğu bir gerçektir. Mutfağa ya da banyoya uzak konumda kombinin konumlandırılması hem gereksiz su sarfiyatına hem de buna bağlı olarak doğalgaz maliyetine yol açacaktır. Evin konumu ve büyüklüğü ve istenilen konfor şartlarına göre kombi seçimi, deneyimli Bek Mühendislik ekibi tarafından müşterilerine ayrıntılı bir şekilde anlatımı yapılarak seçimi yapılmaktadır.

Bek mühendislik olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını en verimli ve en ekonomik şekilde karşılamak için, kombi, tesisat, radyatör seçimi belirlenirken kalorifer tesisatı fiyatları bütçenize uygun olarak belirlenir. Ayrıca firmamız kalorifer tesisatı ile ilgili çeşitli ödeme seçenekleri sunmaktadır.

Evinizi İyi Isıtmanın En İyi Yolu Bek Mühendislik’ten Geçer

Yukarıdaki hususlara baktıysanız ve bunalmış hissettiyseniz endişelenmeyin: bu seçimlerden bazılarını yapması bir profesyonel ekip gerektirir. Kurulacak en iyi boy ısıtıcıyı belirlemenize yardımcı olması için kesinlikle Bek Mühendislik’in profesyonel ekibine ihtiyaç duyacaksınız. Diğer hususları dengelemek ve optimum ısıtıcıyı hedeflemek için size yardımcı olabilir. Isıtıcıyı kurmak için er ya da geç bir profesyonele ihtiyacınız olacağına göre, doğru ısıtıcıya sahip olduğunuzdan emin olmak için neden onları daha önce getirmeyesiniz?

Bek Mühendislik ve Kalorifer Tesisatı Hizmeti

Bek Mühendislik’in proaktif yaklaşımı, esnekliği ve yenilikçi tasarım yetenekleri, doğal gaz sağlayıcılarının kritik son teslim tarihlerini karşılamasına ve hem kısa hem de uzun vadeli planlama ihtiyaçlarını karşılamasına olanak tanır. Yetenekli mühendislik uzmanlarımız, müşterilerimizin daha önce hizmet almamış topluluklara hizmetlerini genişletmelerine, rehabilitasyon ve / veya onarım yoluyla mevcut altyapının ömrünü uzatmalarına, yeni tesisler sunmalarına ve eskiyen altyapıyı değiştirmelerine yardımcı olur.

Bek Mühendislik olarak, müşteri hizmetleri kültürümüz, değerli multidisipliner uzmanlığımız ve kararlı ortaklık yaklaşımımız için yüksek kalibreli sonuçları daha hızlı sağlama becerimiz ile tanınırız.

Güvenebileceğiniz Deneyim

Bek Mühendislik’in deneyimli profesyonelleri, hedeflerinizi belirlemenize ve en önemlisi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak uzmanlığa ve kaynaklara sahiptir. Bek Mühendislik, kalorifer tesisatından, doğalgaz tesisatına, kombi teknik servis hizmetlerinden, proje ve mühendislik hizmetlerine kadar birçok konuda hizmet veren ve yaptıkları işlerin arkasında duran bir ekiptir. İgdaş yetkili firmalardan biri olan Bek Mühendislik, tüm hizmetlerini yetkili firma garantili olarak vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir