7/24 ACİL HİZMETİ
Kategoriler
Hizmetlerimiz

DOĞAL GAZ TESİSATI HİZMETİ

Doğal Gaz Tesisatı Hizmeti

Doğal gaz, dünyanın en temiz fosil yakıtıdır ve doğal haliyle renksiz ve kokusuzdur. Bir karbon atomu ve dört hidrokarbon atomundan(CH4 veya metan) oluşur.

Doğalgazın Kökenleri

Bugün bulduğumuz ve kullandığımız doğal gazın çoğu, milyonlarca yıl önce sığ deniz ortamlarında yaşayan mikroskobik bitkiler ve hayvanlar olarak başladı. Canlı organizmalar olarak, vücutlarında karbon molekülleri olarak depolanan güneşten enerji alırlardı. Öldüklerinde denizin dibine battılar ve katman katman tortu ile kaplandılar. Bu organik hammadde toprağın derinliklerine gömüldükçe ısı, sıkıştırma basıncıyla birleştiğinde biyomateryalin bir kısmını doğal gaza dönüştürdü.

Doğalgaz Tesisatı Nedir?

Başta evlerde olmak üzere, iş yerlerinde ve tüm hastane, kültür merkezi, resmi dairelerde tercih edilen ısıtma sistemlerini doğalgaz tesisatı sağlar. Doğalgaz tesisatı bölümleri de

 • Doğalgaz tesisatı ana vanası
 • Dağıtım borusu
 • Kolon borusu
 • Sayaç bağlantı hattı
 • Tüketim hattı
 • Ayrım hattı
 • Cihaz bağlantı hattından oluşur.

Doğalgaz Tesisatı Kurulum süreci

Doğalgaz hattı talep ettikten sonra:

Bek mühendislik profesyonel ekibi, mülkünüze doğalgaz ana hattına bağlanarak doğalgaz hattı tesisatı ve doğalgaz sayacı kuracaktır. Doğalgaz hattınızı ve sayacınızı kurduktan sonra, lisanslı bir gaz yüklenicisinin sayacı evinize bağlaması ve doğalgaz cihazlarınızı bağlamanız gerekecektir. Doğalgaz tesisatı hizmeti alacağınız Bek Mühendislik ekibi ile hızlı irtibata geçmeniz, mümkün olan en kısa sürede eviniz için en iyi cihazlara ve diğer önemli ayrıntılara karar vermenize yardımcı olmalarını sağlayacaktır.

Doğalgaz Tesisatının Avantajları

Gazlı cihazları kurmanın ve satın almanın ilk maliyeti yüksek olabilir, ancak işletme maliyetleri genellikle daha düşüktür. Doğalgaz tesisatı kurulumunun avantajları çoktur. Doğalgaz güvenilir, uygun maliyetli, kullanışlı ve temizdir.

 1. Kullanışlı ve Her Zaman Kullanılabilir

Çoğu durumda, gaz hatları yerin altına kurulur ve bu da onları tedarikin kesintiye uğramasına daha az meyillidir. Bir fırtına veya elektrik kesintisi olduğunda bile evinizde gaz enerjisinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Yakıtın bitmesi veya boş gaz tüplerini yeniden doldurmak için değiştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için kullanışlıdır.

 1. Verimli

Doğal gaz, yemek pişirirken, gazlı cihazlarınızı çalıştırırken ve evinizi ısıtırken etkilidir. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanım için ideal doğrudan ısı sağlar. Aslında diğer kaynaklardan daha fazla ısı üretir.

Gaz sobası kullanırken pişirme sıcaklıklarını daha hassas bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, elektrik bobini gibi brülörü kapattıktan sonra gizli ısıyı tutmaz. Aynı zamanda eşit bir alev sağlar.

Doğal gazla çalışan ekipman ve cihazlar, elektrikli olanlara göre daha az enerji tüketir. Bunlara su ısıtıcıları, fırınlar dahildir.

 1. Uygun Maliyetli

Mülkünüze doğal gaz tesisatı hizmeti almak elektrikten çok daha iyi bir seçenektir. Evinizdeki doğal gazla çalışan cihazlar, elektrik faturalarınızı düşürmek için daha az para kullanır.

 1. Çevre Dostu

Doğal gaz, odun kömürü veya bütanın aksine çok temiz yanar. Bazı yakıt alternatifleri ayrıca havada kükürt ve nitrojen yayar, bu da onları eviniz için güvensiz ve düşmanca hale getirir. Doğal gaz havaya daha az CO2 emisyonu salar ve nefes almanızı kolaylaştırır.

 1. Dumansız

Dışarıdaki ateşinizi hazırlarken dumanı ve diğer toksinleri solumanız gerekmez. Bir doğal gaz bağlantısı kurduğunuzda, duman için endişelenmenize veya sonsuz bir öksürük sıçramasına katlanmanıza gerek kalmaz. Ayrıca havayı karbon monoksit ile kirletmez. Gazlı bir barbekü ile, gaz alevleri eşit bir şekilde yayılır ve tek bir noktada yoğunlaşmak yerine tüm bir alanda pişirmeye izin verir.

 1. Daha Güvenli Seçenek

Gaz tüpleri tutuşabilir ve iyi kullanılmazlarsa patlama riskiyle talihsizliğe neden olabilir. Doğalgaz ile gaz bağlantınızı güvenli bir mesafeden kapatabilirsiniz. Evinizi yeniden biçimlendiriyorsanız, evi bitirene kadar beslemeyi kapatarak gaz kaçağı olmadığından emin olabilirsiniz.

Doğalgaz tesisatı hizmeti sırasında tesisatçı, bir sızıntı olduğundan şüphelenmeniz durumunda gazı nasıl kullanacağınız konusunda size tavsiyede bulunacaktır.

 1. Çok yönlülük

İster arka bahçenizde ister kapalı alanda, doğalgazlı ısıtma sistemi günlük faaliyetlerinizin kesintiye uğramamasını sağlar. Evinizin etrafındaki gaz hatlarının birçok kullanımıyla, dekorun bir parçası olabilecek gaz fenerleri de takabilirsiniz.

 1. Size Zaman ve Kaynaklar Yaratır

Bir partiye veya bir grup arkadaşa ev sahipliği yaptığınızda, çatı katı veya arka bahçe dinlenmek için ideal bir yer olacaktır. Barbekünüz güzel bir ambiyans yaratır, ancak doğal gaza bağlı değilse odun eklemeye devam etmeniz gerekecektir. Bu, zaman alıcıdır ve enerji tüketir. Odun satın almaktan tasarruf etmenizi sağlamak için tutarlı olacak doğalgaz tesisatı hizmeti alın ve akşamınızın tadını çıkarın.

 1. Kışa Hazırsınız

Doğal gaza olan talep, evinizi sıcak ve iyi ısıtmaya ihtiyaç duyduğunuzda kışın en yüksektir. Doğalgaz bağlantısı, o soğuk günlerde kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Isıtma sisteminiz verimli ve güvenilir olduğu için şöminenizin yanında oturmanın, arka bahçenizde kitap okumanın veya yüzmeye gitmenin tadını çıkarabilirsiniz.

 1. Evinizin Yeniden Satış Değerini Arttırın

Ev alıcıları her zaman akıllı evler arıyor. Çevre dostu, verimli ve güvenilir enerjiye sahip evler. Gaz hattı tesisatını dahil ettiğinizde mülkünüzün değeri otomatik olarak artar. Evi yeniden satmak istemeniz durumunda, ekstra özellikler emlak piyasasında arzu edilir hale getirdiği için bu sizin için avantajlı olacaktır.

Doğal Gaz Tesisatları Profesyoneller Tarafından Yapılmalıdır

Lisanslı bir tesisatçı, uygun eğitim ve lisansa sahip olduğu için doğal gaz hattı  kurmalıdır. Gaz kaçaklarını önlemek için paslanan borular, yanlış malzemeler ve gevşek bağlantı parçaları kullanmamaya özen gösterirler. Hükümetimiz tarafından belirlenen etik kurallara uymalıdırlar. Bek Mühendislik profesyonel ekibi lisanslı bir ekiptir ve kontrollerini yapmak için sitemizde yer alan barkodu cep telefonunuza okutarak kayıtlı firma olduğumuzu teyit edebilirsiniz.

Evinizin görsel analizinden sonra, seçtiğiniz firma doğal gaz hattı kurulumuna başlamadan önce gerekli izinler için başvurmalıdır. Bu önemlidir, çünkü kurulum işleminden sonra bir gaz müfettişi kurulumun doğru şekilde yapıldığından emin olmak için gelecektir.

Doğalgaz Tesisatının Avantajlarından Yararlanın

Evinizde enerji verimliliğini artırmak önemlidir. Tekrarlayan kesintiler ve elektriği kesintiye uğratan farklı hava koşulları, sizden bir doğal gaz tesisatı kurmanızı gerektirebilir.  Elektrik faturalarınız artmaya devam ettiğinde, uygun, güvenilir, uygun maliyetli ve güvenli olan doğal gazı tercih edin.

Genişletilebilir olması, doğal gazın birçok avantajından biridir. Gelecekte gaz enerjisini evin diğer alanlarına ve cihazlarına hizmet etmek için kurulu hatları rahatça genişletebilirsiniz. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, gazı önce en önemli alanlara kurabilir, daha sonra zamanla evin diğer alanlarına yayabilirsiniz. Bek Mühendislik, her koşulda ve her zaman doğalgaz tesisat hizmeti konusunda sizlerin yanında olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir